Віталий Томак

11 марта 2021 г.
1336

1. Розкажи про себе. Як і чому ти вибрав архівіз

Привіт, мене звати Віталій, і я родом з Коломиї (Україна). Моє захоплення архітектурою в цілому бере початок у 2009 році, коли я поступив у Львівську Політехніку на кафедру архітектури, до того я навчався декілька років в коледжі на дизайнера одягу.

Протягом самого навчання я не сильно захоплювався рендерами, можливо тоді це ще не було так популярно як сьогодні, я більше практикував архітектурне макетування та займався виготовленням курсових робіт на замовлення для студентів.

Все змінилося у 2015 році, коли я поступив на магістратуру в технічний університет Відня (Австрія) і мені прийшлося шукати альтернативний спосіб заробітку, яким би я не був прив'язаний до конкретного місця. Так я почав рухатися в сторону архівізу.

Віталий Томак

2. Як проходило навчання. Скільки часу потратив, проходив курси чи вчився сам?

3D Візуалізації для своєї дипломної роботи як і більшість студентів я робив в Artlantis, де все було набагато простіше чим в 3ds max. 3ds max лякав своїм чорним інтерфейсом і сотнями значків, які, як тоді здавалося, нереально вивчити.

Якось я дізнався що все-таки є люди на нашому потоці, які рендерили свій диплом за допомогою програми 3ds max, і одним з них був хлопець який жив в нашому гуртожитку поверхом вище, так я ближче познайомився з Тарасом Квіткою і зі студією де він працював - Submarina. Саме тоді вони набирали людей на свій перший курс по архітектурній 3D візуалізації, на який я успішно записався потягнувши з собою ще двох одногрупників.

Ці курси дали мені не тільки технічні знання, які спрощували сприйняття всієї програми: базове 3D моделювання, налаштування світла та матеріалів (тоді ще в V-ray) і т.д., але й розуміння естетичної привабливості картинки, композиції, художньої складової та правильні референси від кращих на той час студій архвіза. Навчальний процес тривав не довго, приблизно два місяці, але ще мінімум рік мені потрібно було практикуватися і працювати над своїм портфоліо для того, щоб знайти першу роботу.

Віталий Томак

3. Студія чи фриланс?

Спочатку я працював в різних архітектурних студіях Відня, в які я потрапив по рекомендаціях або по знайомству (великий привіт Женя Калінович!), але звісно на підставі свого сформованого портфоліо, в якому вже на той час було багато картинок обєктів різного маштабу.

Так мені пощастило співпрацювати з BUS architektur, Ortner und Ortner, Schuberth und Schuberth над конкурсними проектами і проектами на стадії реалізації. Формат співпраці в цих бюро був короткостроковий і тоді я почав шукати локальні студії які займаються виключно архітектурною 3D візуалізацією , так я познайомився з Janusch. По фрілансу мені не так часто доводилося працювати, тому моя відповідь - Студія.

4. Розкажи про ваш колектив. Скільки людей в команді. Які ПК треба для якісної роботи.

Колектив Janusch складається з трьох людей - Wilhelm, Philippe і я.

Wilhelm - фотошоп гуру та автор уроків, Philippe - 3D майстер і самий швидкий велосипедист якого я коли-небудь знав.

На мою думку, для комфортної роботи потрібен ПК який буде коштувати не менше 2000$. Хоча на початку я працював на старенькому ноутбуці за 400$, якого мені вистачало для виконання базових задач, рендерив він звісно цілими днями :)

Віталий Томак

5. Яким чином находиш клієнтів. І що понад усе цінять клієнти при роботі з тобою.

Так склалося що ми ніколи не шукали клієнтів і не робили рекламу чи розсилки. Всі архітектурні бюро з якими ми співпрацюємо в більшості це колеги або знайомі. Я вважаю що австрійський ринок дещо замкнутий на рахунок цього, емейл розсилки та спам в більшості не працює.

Дієвий спосіб знайти тут клієнтів це "сарафанне радіо". Хоча я бачив декілька прикладів, коли львівські студії успішно співпрацювали з деякими з наших постійних клієнтів. На мою думку, клієнтам важливі гарантії вчасно виконаної роботи та миттєвий фідбек, краще декілька разів перепитати або ж зателефонувати перед тим як приступати до виконання.

6. Які проєкти ви любите робити більш за всього?

Конкурси. Як правило вони проходять в дуже короткі терміни (5-7 днів), в такій ситуації і клієнт і ми заінтересовані в швидкому та якісному результаті, тому клієнт завжди дає чіткий і швидкий фідбек, що спрощує нам роботу над самим проектом.

Віталий Томак

7. Які інтересні проекти вдалося виконати?

Протягом 4-ох років ми співпрацювали більше ніж з 70 архітектурними студіями та дизайнерами, і для мене всі проекти були інтересні, тяжко назвати конкретні. Але з всесвітньо відомих архітектурних фірм можу виділити 3XN/Gerner&Gerner проект "Donaumarina" та  ICD Stuttgard - "Expo Pavilion 2020"

8. Де шукаєш натхнення для своїх робіт?

Останнім часом це фільми, деколи роблю стоп-кадри, щоб зберегти референси на майбутнє, в більшості звертаю увагу на кольорові вирішення. Також кольорові гамми самих постерів для кіно можуть слугувати хорошими прикладами, адже над ними працюють деколи десятки людей і вони є лицем багатоміліонних проектів.

Через надлишковість архівіз контенту в стрічці Instagram стараюся відписуватися від більшості CG агрегаторів (агрегатор - сервис який збирає контент з різних джерел, та публікує на своїй сторінці) (звісно не від CG Award UA і не від CG Top, Юра здарова!), щоб не замилювати око і підсвідомо не повторювати картинки колег по цеху. Хоча на робочому столі є файл PufeRef з усіма роботами MIR які зміг найти в інтернеті :)

Віталий Томак

9. Чи продовжуєш підвищувати кваліфікацію? Підвищувати рівень? Яким способом? Уроки, конференції

Так, стараюся в вільний час працювати над оптимізацією робочого процесу, формування пресетів чи 3D бібліотек. Також над бібліотеками для матеріалів які я найчастіше використовую в стандартних проектах, плагіни Forest Pack та Rail clone. Вивчаю більше фотошоп для того, щоб інтегрувати 2D ворфлоу в робочий процес. Також відвідував конференції D2 і 3D December, але, як на мене, це більше розважальний формат куди ти просто приходиш потусуватися з рендерістами :)

10. Що таке студія архвізу в Україні? Плюси і мінуси

Плюсом є кількість висококваліфікованих спеціалістів в нашій сфері які формують величезне співтовариство по всій Україні, що дає можливість ділитися досвідом та паралельно розвиватися.

Однозначним плюсом для мене як підприємця є низькі податки в Україні. На відміну українських налогів у 5%, в Австрії податкова ставка може сягати до 55%, за принципом чим більше заробляєш - тим більше платиш. Цей фактор, а також більшою мірою Корона вірус - це причини по яким я повернувся в Україну і проживаю зараз у Львові. Мінусів поки не виявлено.

11. Як проводиш вільний час? Спорт, туризм

Вільний від роботи час провожу з дружиною та котом, коли є змога ганяю на шосейному велосипеді. В офісі регулярно проводимо чемпіонат по настільному футболу. Туризм наразі неактуальний, але як тільки послабляться карантинні заходи в Європі тоді з радістю полетимо кудись на вихідні.

Віталий Томак

12. Чого прагнеш в своїй роботі. Яких вершин, результатів?

Не ставлю для себе задачу досягнути якихось конкретних супер результатів чи вершин, стараюся кожен день отримувати задоволення від робочого процесу та уникати стресових ситуацій. Довгострокові цілі - масштабування студії та співпраця з більшою кількістю талановитих архітекторів.

13. Побажання, поради читачам

Читачам хочу побажати класних рендерів і ще класніших клієнтів. Не економте кошти на інструментах для роботи і робочому місці, оскільки за ним ми проводимо більшу частину свого життя.

І саме актуальне побажання на сьогоднішній день - не хворійте :)

Сайт студії Janusch: https://www.janusch.co/

Портфоліо Віталія: https://www.behance.net/vitalii_tomashchuk

Поделитесь с друзьями

Комментарии
15.03.2021 22:23
Хороше і легке в'ю, завжди було цікаво хто такий Віталій і що це за кантора така janusch
Еще почитать
Последние комментарии на сайте

Hey, is anybody know where I can get a free version of Mid Journey?

11.07.2022 12:32

Dell действительно сейчас заслуживают отдельной похвалы, качество цветопередачи просто невероятное. Но мне яркость у них не нравится, яркость 300 нит у практически бо

17.11.2021 13:45

Таке враження наче пацан щось кидає)))

17.11.2021 11:30
Новое в блоге
Облако тегов
Ваш голос учтен