Комп'ютерна миша: типи, параметри, вибір

25 жовтня 2019 р.
1509

Як обрати комп'ютерну мишу

Здавалося б, що може бути особливого в комп'ютерній миші? Бери будь-яку, так працюй. Але не тут-то було! Насправді особливостей у різних моделей досить багато.

Зараз ми можемо писати ось так запросто: « миша ». А в колишні часи редактори ЗМІ вимагали використовувати офіційну назву цього пристрою, а саме: « маніпулятор типу миша ». Можете собі уявити сучасне керівництво по користуванню комп'ютером, в якому через слово зустрічається цей самий « маніпулятор »?

Але це все жарти. Якщо говорити серйозно, то необхідна миша, наприклад, для ноутбука? Так, в деяких випадках абсолютно необхідна. І хоч основну частину роботи на « ноуті » можна виконати без миші, іноді потрібно зробити чимало дій, для яких потрібна тверда рука і висока точність. У такій ситуації зазвичай використовують « хорошу » миша. А як вибрати комп'ютерну мишу, щоб вона виявилася на належному рівні?

Перші комп'ютерні миші

У минулому столітті вони були виключно кульковими. Тобто, конструктивно миша була пристроєм, всередині якого обертався кулька. До останнього були притиснуті датчики, що знімають показання. Зараз такими моделями ніхто не користується. Причиною тому – наявність істотного недоліку, що полягає в швидкому нагромадженні бруду на їх рухомих частинах. Ті, кому довелося попрацювати з таким « трактором », напевно до сих пір згадують, як часто діставали з нього кульку і мили його з милом.

Оптичні моделі

Сьогодні миші не мають всередині рухаються елементів. Лазерні і світлодіодні моделі висвітлюють поверхню столу або килимка, а датчики вловлюють дані про переміщення миші. Переваги лазерних моделей можна відчути на горбистих поверхнях, коли доводиться працювати не за столом, а в « польових » умовах. Там, де світлодіод працювати відмовиться, лазерна миша не втратить своєї функціональності.

Чутливість миші або DPI

Dots per inch – так розшифровується ця абревіатура. А перекладається вона як « кількість точок на дюйм ». Миші з великим DPI мають більш високу чутливість і відстежують навіть мікроскопічні переміщення. Зміна чутливості здійснюється в налаштуваннях операційної системи. Але деякі моделі мають додаткову кнопку, натискання на яку змінює DPI. Для роботи в офісних програмах рекомендується встановлювати 800 DPI. Що стосується ігор, то для них, як правило, потрібно більше чутливе пристрій. Таку комп'ютерну мишу купити сьогодні можна в будь-якому спеціалізованому магазині.

Час відгуку миші

Ця важлива характеристика обумовлює проміжок часу, через який система запрошує дані про становище миші. Погодьтеся, що чекати цілу секунду було б надзвичайно незручно. Навіть одна десята секунди – досить відчутний час. Яким же повинен бути цей параметр? Якщо вам належить вибрати мишу для ігор, то врахуйте, що стандартним часом відгуку для ігрових моделей вважається одна мілісекунда.

Тип подключения к компьютеру

Якщо раніше мишу під'єднували виключно через порт PS/2, то зараз для цієї мети застосовують став вже універсальним USB. Випускаються і миші, які не мають проводів. До недавнього часу користувачі говорили, що такі моделі не підходять для ігор. Однак пристрої останніх поколінь мають ту ж 1 мс відгуку і працюють без будь-яких нарікань. Можливо, що провідну комп'ютерну мишу купити скоро буде непросто.

Додаткові клавіші

Сучасна миша має дві кнопки, між якими знаходиться колесо прокрутки. Що стосується ігрових моделей, то вони відрізняються від стандартних наявністю ряду додаткових кнопок. Одна з них зазвичай змінює значення DPI, що дуже зручно для « стрілялок ». Якщо вам доводиться здійснювати точні рухи, то розумніше буде вибрати комп'ютерну мишу з такою корисною кнопкою.

Тип хвата миші

Тримати мишу можна різними способами. Перший з них – хват пальцями, при якому низ долоні знаходиться на столі. Другий спосіб аналогічний першому за одним винятком – долоню піднята над столом. У третьому варіанті долоню накриває миша. Який із способів підійде особисто вам, зможете визначити тільки ви. Тут все залежить від звичок і переваг, тому потрібно лише попередньо з'ясувати, який хват для вас зручніше. Майте на увазі, що більш дорогі моделі розраховані на різні способи хвата.

Поділитися з друзями

Ще почитати
Нові коментарі на сайті

PCIe x32

03.02.2022 09:46

Dell действительно сейчас заслуживают отдельной похвалы, качество цветопередачи просто невероятное. Но мне яркость у них не нравится, яркость 300 нит у практически бо

17.11.2021 13:45

Таке враження наче пацан щось кидає)))

17.11.2021 11:30

Тот случай когда вклеенный персонаж не дополняет визуализацию архитектуры а отбирает на себя все внимание зрителя. Архитектурный объект служит фоном этому сюжету

17.11.2021 11:07
Нове у блозі
Хмара тегів
Ваш голос учтен