Найкраще програмне забезпечення для 3d моделювання в 2022 році

08 грудня 2021 р.
2488

Як вибрати правильне програмне забезпечення для 3D-моделювання? Що ж, є кілька ключових міркувань, які слід мати на увазі. По-перше, як правило, для будь-якої 3D-роботи буде потрібно близько 16 ГБ оперативної пам’яті або більше. Більшості програмних програм 3D тут потрібно приблизно 5 Гб дискового простору для встановлення, але вам також потрібно враховувати візуалізацію.

Крім того, якщо ви серйозно ставитеся до свого цифрового мистецтва, настійно рекомендуємо інвестувати в одну з найкращих графічних карт із швидким процесором і великою кількістю пам’яті. Таким чином, ви значно менше відчуєте затримку під час відображення складних 3D-сцен.

Читайте далі про найкращі пакети програмного забезпечення для 3D-моделювання, які може запропонувати ринок...

autodesk maya

Maya

Попросіть будь-якого 3D-художника назвати найкраще програмне забезпечення для 3D-моделювання, і більшість вибере Autodesk Maya. В основному вважається галузевим стандартом для CG, Autodesk Maya може похвалитися неперевершеним набором інструментів і функцій. Ця надзвичайно розширювана програма не для слабкодухих: її набір інструментів надзвичайно складний і потребує часу, щоб вивчити. Однак, якщо ви прагнете влаштуватися на роботу в галузі анімації або VFX, вам варто використовувати те саме програмне забезпечення, яке використовується в ILM, Pixar, DNEG і Framestore. 

Майя чудово підходить для моделювання, текстурування, освітлення та візуалізації – його величезний набір функцій включає частинки, волосся, фізику твердого тіла, тканину, моделювання рідини та анімацію персонажів. Є ймовірність, що ви ніколи не торкнетеся деяких його функцій, тому вам потрібно вирішити, чи це насправді зайве для ваших конкретних потреб.

Цей рівень потужності також має свою ціну – Підписка на Maya коштує недешево. Але для тих, у кого є час, вміння та терпіння, щоб опанувати цим, Maya має одні з найкращих інструментів 3D, і це надійне вкладення.

Houdini

На другому місці в нашому посібнику з найкращого програмного забезпечення для 3D-моделювання посідає Houdini від SideFX. Процедурний підхід Гудіні на основі вузлів, який широко використовується в індустрії VFX для створення ряду дивовижних 3D-зображень, надає цифровим художникам безпрецедентний рівень потужності, гнучкості та контролю. Цей вузловий робочий процес не всім подобається, але у Гудіні також є більш традиційні інструменти для безпосередньої взаємодії з полігонами на екрані.

Як і Maya, впоратися з таким рівнем потужності та нестандартним робочим процесом може бути складно. На щастя, SideFX пропонує Houdini Apprentice, безкоштовну версію Houdini FX, яку можуть використовувати студенти, художники та любителі для особистих некомерційних проектів. Безкоштовна версія надає вам доступ практично до всіх функцій відзначеного нагородами Houdini FX для розвитку ваших навичок і для роботи над особистими проектами. Повнофункціональний Houdini Indie також надає доступний комерційний варіант для невеликих студій.

Cinema 4D

Maxon’s Cinema 4D існує вже багато років і високо цінується у світі анімаційної графіки, 3D-візуалізації та ілюстрацій. Це професійне, складне програмне забезпечення, відоме своєю загальною стабільністю та тим, що є програмою CG із найпростішою кривою навчання.

Cinema 4D користується процвітаючою спільнотою з величезною онлайн-бібліотекою навчальних посібників та інструкцій – не кажучи вже про навчальний сайт Cineversity, на який ви отримуєте безкоштовне членство, купуючи програму або оплачуючи річну угоду про обслуговування Maxon (MSA).

Набір інструментів параметричного моделювання C4D, як правило, дуже хороший, і ви можете додати ще більше функцій за допомогою низки недорогих плагінів. В останньому випуску також представлено об’ємне моделювання, яке ідеально підходить, якщо у вас немає часу чи навичок для створення гладких твердих форм.

Безстрокові ліцензії на C4D не дешеві, але ви завжди можете почати з Prime і оновлювати з часом. Перегляньте пробну версію, яка дає вам 42 дні, щоб безкоштовно експериментувати. Maxon також пропонує короткострокові та студентські ліцензії за зниженою ціною.

Image: Autodesk

Autodesk 3ds Max

3ds Max – це програма Autodesk для комп’ютерної 3D-графіки лише для ПК, яка використовується для виробництва телевізійних і художніх фільмів, а також для архітектурної 3D-візуалізації продуктів. Як і його дочірнє програмне забезпечення Maya, 3ds Max може похвалитися дуже надійним набором інструментів для 3D-моделювання, не кажучи вже про плавне моделювання, волосся та хутро, а також оснащення персонажів та анімацію.

У ньому використовуються як прямі маніпуляції, так і методи процедурного моделювання, а величезна бібліотека різних модифікаторів спрощує процес моделювання для початківців або середніх 3D-художників.

3ds Max пропонує професійний набір інструментів і, що не дивно, має професійну ціну. Проте студенти можуть отримати програмне забезпечення безкоштовно, а також доступна пробна версія протягом 30 днів.

Modo

Створений командою розробників LightWave 3D, Modo виріс із базового моделювання поверхонь підрозділів до повнофункціональної програми для створення цифрового вмісту, яку ми знаємо сьогодні. Його інструменти були добре продумані та впроваджені, що робить його дуже зручним для користувачів, і коли ви додаєте дійсно надійну систему візуалізації, легко зрозуміти, чому Modo зросла популярність.

З моделюванням у своїй основі, Modo є одним із найкращих додатків для створення полігональних форм, використовуючи як прямі інструменти, так і процедурні прийоми. Додавання найкращої у своєму роді системи MeshFusion Boolean просто розширює її репертуар моделювання.

Modo може не мати високоякісних інструментів динаміки та моделювання, які ви можете знайти в таких програмах, як Maya, але він володіє своїми властивостями, коли справа доходить до створення приголомшливих ілюстрацій, створюючи таку ж хорошу 3D-візуалізацію, як і будь-який інший доступний пакет.

Blender

Для CG художників із обмеженим бюджетом є Blender, безкоштовний додаток для 3Д моделювання, текстурування, анімації та 3Д візуалізації. Кожна нова версія забезпечує сучасний, більш узгоджений інтерфейс, а також високоякісне вікно перегляду, інтерактивне відтворення в реальному часі та безліч виправлень і функцій.

Програма з відкритим кодом існує вже тривалий час, і вона вже має армію художників, викладачів та ентузіастів, які стоять за її подальшим розвитком. Вона може похвалитися вражаючим набором інструментів для 3D-моделювання та скульптури, і вважається цілком життєздатною альтернативою платним програмам моделювання. Blender був відомий своїм нестандартним способом роботи, але 2.8 вирішує багато з цих проблем, і тому він буде більш знайомим, якщо ви переходите з існуючої програми.

Autodesk

Lightwave 3D

LightWave колись був популярним додатком для телевізійних науково-фантастичних шоу, але після невдалої спроби створити модернізовану версію NewTek, вона пролежала кілька років. Однак нещодавно він переживав ренесанс, і на початку 2021 року була представлена оновлена версія.

Lightwave працює як дві програми, Modeler – для будівельних активів – і макет для текстурування, освітлення, анімації та 3Д візуалізації. Багато основних інструментів досить старі (хоча до нього було додано багато нових функцій за останні кілька років), але це не заважає йому бути надійним набором для створення цифрового контенту з великою кількістю функцій і швидким інтерактивний засіб візуалізації PBR.

Тож ігноруйте репутацію LightWave: це чудовий додаток для 3D-моделювання для вивчення основ. Ви можете спробувати це самостійно за допомогою 30-денної безкоштовної пробної версії, а студенти можуть отримати копію всього за 195 доларів США.

ZBrush

ZBrush – це окрема програма для ліплення та 3Д моделювання, яка найкраще підходить для створення органічних форм – хоча останні оновлення поступово покращили його здібності до жорсткої поверхні. Він працює нестандартно, з робочим процесом та інтерфейсом користувача, яким спочатку дуже важко навчитися, тому вам дійсно потрібно отримати ZBrush і використовувати його щодня, щоб стати кваліфікованим спеціалістом.

Однак ZBrush призначений не лише для ліплення та 3Д моделювання: його також можна використовувати для створення ультрафіолетових карт і фарбування текстур, що дає змогу досвідченим художникам створювати цілі фігури з одягом та реквізитом, готовими до візуалізації. ZBrush — популярний вибір серед художників, які також хочуть друкувати 3D-іграшки та фігурки за допомогою інструментів, спеціально призначених для 3D-друку.

3DCoat

Найбільшим прямим конкурентом ZBrush є 3DCoat від українського розробника Pilgway. 3DCoat з’явився на сцені як програма для цифрового скульптурування на основі вокселів, але з часом вона розширилася, додавши УФ-карту, фарбування текстур, інструменти ретопології, розумні матеріали, схожі на Substance Painter, рендеринг PBR тощо.

З початку своєї ніші в 2007 році 3DCoat зараз використовується в студіях розробників ігор по всьому світу і продовжує розвиватися та розширювати свій набір функцій.

Поділитися з друзями

Ще почитати
Нові коментарі на сайті

PCIe x32

03.02.2022 09:46

Dell действительно сейчас заслуживают отдельной похвалы, качество цветопередачи просто невероятное. Но мне яркость у них не нравится, яркость 300 нит у практически бо

17.11.2021 13:45

Таке враження наче пацан щось кидає)))

17.11.2021 11:30

Тот случай когда вклеенный персонаж не дополняет визуализацию архитектуры а отбирает на себя все внимание зрителя. Архитектурный объект служит фоном этому сюжету

17.11.2021 11:07
Нове у блозі
Хмара тегів
Ваш голос учтен