Як відкалібрувати два монітори в один колір

06 грудня 2021 р.
345

Як зробити на двох моніторах однаковий колір

Калібрування всіх моніторів відрізняється. Навіть заводська. Але можна відкалібрувати два монітори однаково, навіть якщо вони взагалі різні (автор використовує IPS 60герц та VA144 герца, причому перший показує охоплення sRGB 94%, другий 99%, але показують вони візуально одну картинку та один колір). Як це зробити?

По-перше, потрібен калібратор, що цілком очікувано. Без нього ніяк.

Калібруємо перший монітор як у будь-якій інструкції. У другому ж виставляємо яскравість, що відповідає першому.

Для цього відразу на першому моніторі вимірюємо яскравість, яка вийшла за фактом калібрування, у софті для калібрування є функція вимірювання яскравості звичайно. Наприклад, у DisplayCal вона є.

А потім при калібруванні другого монітора вибираємо "цільову яскравість" не "як виміряно", а задаємо її ту, яку намірили на основному моніторі.

Але важливіше інше. Коли ми калібруємо, ми вибираємо як калібруватись. Зазвичай це "office & web D65" у DisplayCal, наприклад. Але так ми калібруємо головний монітор. А другий і наступні калібруємо, вибираючи як цільове калібрування профіль, отриманий після калібрування основного монітора (у тій же DisplayCal він у самому низу в списку, що випадає).

Ось так приблизно:

Як відкалібрувати два монітори в один колір

Якщо все правильно зробити і монітори спочатку не косячні, то після калібрування кольору, яскравість, насиченість і таке інше на другому моніторі буде максимально близько відповідати першому. На око не відрізнити. І це, нагадаю, на моніторах різних брендів з різною матрицею.

Як відкалібрувати два монітори в один колір

Ну а для роботи з двома моніторами найкраще, з того що мені вдалося знайти, це DisplayFusion Pro. Тільки треба розібратися у налаштуваннях.

UPD.

Навіщо калібрувати монітори із заводським калібруванням?

Прошу поглянути на два профілі отриманих після калібрування. Який із них більш кривий?

Як відкалібрувати два монітори в один колір

Як відкалібрувати два монітори в один колір

По першому ми бачимо, що є трохи неточності в РГБ за тоном, і розходження ліній у центрі, а також провал за градієнтом. Але другий взагалі кривий, особливо в зоні темного і світлого тонів і другий здається гірше відкалібрований, ніж перший.

Але що це за монітори? Так ось, другий це Dell U2715H, досить непоганий монітор середнього цінового сегмента з "заводським калібруванням", який із коробки в принципі повинен хоч щось показувати. А ось перший – це франкенштейн, у якого матриця та скалер (плата управління) від різних моніторів. А корпус взагалі з фанери та 3д принтера. І очевидно, що перший ну ніяк не може бути хоч трохи нормально відкалібрований навіть у теорії. Тому що калібрування на ньому, якщо і було, то воно ніяк не могло б відповідати його матриці.

Тобто виходить, що незрозуміле чудовисько краще "з коробки" відкалібровано, ніж цілком собі загальновизнаний Dell з папірцем-звітом про калібрування, що йде в комплекті.

Так, тут варто зробити знижку, що другий монітор старенький і з часом калібрування пливе. Але навіть так, у порівнянні з першим, у якого її взагалі немає і не може бути...

Поділитися з друзями

Ще почитати
Нові коментарі на сайті

PCIe x32

03.02.2022 09:46

Dell действительно сейчас заслуживают отдельной похвалы, качество цветопередачи просто невероятное. Но мне яркость у них не нравится, яркость 300 нит у практически бо

17.11.2021 13:45

Таке враження наче пацан щось кидає)))

17.11.2021 11:30

Тот случай когда вклеенный персонаж не дополняет визуализацию архитектуры а отбирает на себя все внимание зрителя. Архитектурный объект служит фоном этому сюжету

17.11.2021 11:07
Нове у блозі
Хмара тегів
Ваш голос учтен