Налаштування реалістичного освітлення в Blender

time icon 07 червня
eye icon 897

Освітлення є невід'ємною частиною будь-якого 3D-проекту, і перед додаванням деталей і предметів в сцену, рекомендується зробити хороше освітлення. Після того як ви створите стіни для вашого інтер'єру, повинна послідувати настройка освітлення.

Налаштування реалістичного освітлення в Blender

1. 3D моделювання інтер'єру

Краще моделювати базову сітку для стін по кресленнях. Якщо ви хочете створити щось для портфоліо, відвідайте сайт Archdaily, там часто можна знайти готові креслення відмінних будинків.

Моделюємо стіни зсередини (просте витискування), вирізаємо вікна і використовуємо параметр затвердіння з рівномірною товщиною.

ПОРАДА: Коли ви працюєте з кресленнями, спробуйте SHIFT + A - імпортувати зображення як площині замість використання фонових зображень. Ви повинні працювати в текстурному режимі, щоб побачити це, але на початку проекту це не повинно бути проблемою. Величезною перевагою є те, що ви бачите свій фон, навіть якщо ви не перебуваєте в ортографической вигляді. Ця опція з'являється після того, як ви відзначите її в призначених для користувача настройках (CTRL + ALT + U) в розділі Addons - Import Export: імпортувати зображення як плани.

Налаштування реалістичного освітлення в Blender

Наступним кроком буде додавання підлоги і стелі як окремих об'єктів. Таким чином, їх легше розгорнути і нанести матеріал. Коли у вас є всі стіни, можна починати настройку освітлення. Для інтер'єру краще всього додати в кожне вікно - область світла, яку ви змінюєте на портал (відзначте третій варіант в розділі «Відкинути тінь», «Множинна важливість», «ПОРТАЛ»). Розмір повинен відповідати вашому вікну/отвору в стіні.

Налаштування реалістичного освітлення в Blender

2. Налаштування освітлення в Blender

Для імітації реального висвітлення в Blender у вас є кілька варіантів. Перше - додати об'єкт сонця в сцену (тут використана сила 10), і цей вузол налаштований нижче для світу в редакторі вузлів. Текстура Node Sky служить чорно-білої картою HDRI:

Налаштування реалістичного освітлення в Blender

Якщо вам більше подобаються карти HDRI - їх простіше, а іноді і краще використовувати - єдина заковика - використовувати текстуру середовища вузла замість текстури зображення в налаштуваннях світу редактора вузлів (Node editor). В цьому випадку сила не повинна бути низькою, ви можете налаштувати її при тестовому рендерингом.

Налаштування реалістичного освітлення в Blender

Після того як ви налаштували портали і глобальне освітлення - вставте всередину камеру, натисніть SHIFT + Z і перевірте світло. Ви також можете додати віконні рами без скла для більш швидкого тестового рендеринга.

Налаштування реалістичного освітлення в Blender

Для інтер'єрних сцен в Blender рекомендується використовувати камеру з фокусною відстанню від 17 до 30 мм, розташовану на висоті 110-150 см від підлоги. Знімки з вищою або нижчою точки не виглядатимуть досить реалістично.

ПОРАДА: Намагайтеся не обертати камеру щодо осей x і y. Краще просто використовувати опцію Shift в настройках камери. (Малюнок нижче)

Якщо у вашому випадку здається, що всередині недостатньо світла в налаштуваннях світу, спробуйте пограти з Ambient Occlusion.

Налаштування реалістичного освітлення в Blender

Поділитися з друзями

Ще почитати
Нові коментарі на сайті

Thank you for this useful article. Is it actual for Ukraine only or for other countries too?

27.09.2021 16:10

Дві роботи завантажені, дві перемоги здобуто )) Вітаю

02.09.2021 11:55

27.08.2021 16:49

Отличная статья,мне очень помогла определиться с выбором монитора,без воды ,все по полочкам!

09.08.2021 17:09
Нове у блозі
Нове у галереї
CGI Park

Rasu Namai

Оцінок: 5
plusplusplusplusplus5
Денис Онищенко

Jiangnan Courtyard 2

Оцінок: 6
plusplusplusplusplus5
Юлія Галаншина

Palm House

Оцінок: 10
plusplusplusplusplus4.8
Descover Studio

Castle ruins

Оцінок: 11
plusplusplusplusplus4.64


Ми використовуємо файли cookies щоб покращити наш сайт. Детальнiше Ок
Ваш голос учтен