Як вибрати монітор для роботи за комп'ютером

time icon 25 жовтня 2019 р.
eye icon 888

Всім відомо, яку велику навантаження на зір людини дає робота за комп'ютером. При частих і тривалих заняттях біля комп'ютера нерідко знижується зір, тому необхідно підбирати такий монітор, який забезпечить найменше навантаження на очі і, одночасно з цим, буде демонструвати високу продуктивність передачі зображення з комп'ютера. Швидше за все, продуктивність монітора в цій ситуації буде перебувати на першому місці.

На сучасному ринку існує величезна безліч фірм, які виробляють монітори для комп'ютерів, а також, відповідно, велика кількість моделей моніторів, які мають відмінності в дизайні зовнішнього вигляду і за технічними характеристиками.

Як вибрати монітор для роботи за комп'ютером

Основні характеристики

Вивчаючи пропоновані типи моніторів, можна відзначити таку величезну безліч варіантів, що при підборі можна задовольнити практично всі переваги і запити споживача. Якщо класифікувати монітори за розміром, то можна виділити такі, у яких розмір діагоналі від 10 см і до 2 м.

Друга характеристика у моніторів називається «роздільна здатність». Роздільна здатність - це така величина, яка показує співвідношення довжини і ширини екрану з показуваним зображенням. Найкомфортнішими для використання є монітори, у яких дозвіл екрана дорівнює 1920х1080 (Full HD) пікселів. Ще кращіми будуть монітори з показниками дозволу екрану, рівними 4096х2160 (4к) пікселів. Але вибирати, зручно це буде чи ні, необхідно користувачу комп'ютера.

Для початку при виборі монітора потрібно визначити реальні та конкретні цілі його використання. Якщо ви - палкий шанувальник відеоігор, то, природно, потрібен монітор, здатний видавати саму максимальну продуктивність. Якщо монітор використовуватиметься для офісної роботи або для будинку, то тоді не потрібно переплачувати за потужні характеристики, можна зупинити свій вибір на моніторі із середніми або низькими показниками.

Якщо ви плануєте перегляд кінофільмів, то, звичайно ж, вам необхідний монітор з великою довжиною діагоналі, а ще з високою якістю передачі картинки з комп'ютера. А коли користувачеві потрібен монітор для всіх вищевказаних варіантів і ситуацій, то відповідним вибором можна назвати екран середніх розмірів, але з високою продуктивністю. Щоб ви не допустили промах з вибором монітора для комп'ютера, розповімо про них більш детально.

Сьогодні найпоширенішими визнані ЛСД і РК-монітори. Вони мають плоский екран. Моделі моніторів ЕПТ з опуклим екраном давно вже не користуються попитом у споживачів і зняті з виробництва.

РК - так позначаються рідкокристалічні моделі. Структура РК-моніторів виглядає наступним чином. Власне монітор, що складається з двох пластин зі скла, між якими вмонтовані рідкі кристали. Всі кристали мають в наявності прозорий шар електродів, що захищає кристали і бере участь в перенесенні кольорів. Зображення з комп'ютера на монітор подається шляхом електричних сигналів певної заданої потужності, після цього електричні сигнали надходять в спеціальний фільтр, який центрує їх.

Електричні сигнали потрапляють на рідкі кристали, які передають покращене зображення на наступний фільтр. Другий і останній фільтр відповідальний за кольорову гаму зображеної картинки. Фільтр отцентровивает і правильно сортує кольори по кристалах. Згодом після фільтра зображення потрапляє на другу платівку зі скла, це зображення вже бачить людина.

ЛСД-монітори використовують подібний принцип роботи, що і РК. Важливою відмінністю потрібно назвати те, що у ЛСД-моніторів використовуються три скляні пластинки. Ця додаткова пластинка дає можливість зробити зображення ще більш чітким, робить ще яскравіше підсвічування екрану. Така перевага в якості потрібно враховувати при покупці монітора. Необхідно переконатися в тому, що обрана вами модель має можливості ЛСД.

У питанні впливу випромінювання монітора комп'ютера на зниження зору людини потрібно відзначити таку тенденцію, що в сучасних моделях використовуються все більш і більш прогресивні технології, які значно знижують шкідливий вплив на здоров'я людини. У порівнянні з моніторами, які були випущені раніше, в часовому проміжку з 1990 по 2004 роки, нові варіанти дозволяють довго працювати за комп'ютером без шкоди для зору.

Навіть якщо ви проводите більше п'яти годин біля екрану комп'ютера, самопочуття буде повністю в нормі. Хоча все ж варто обмежувати час роботи за комп'ютером до розумних меж, адже поки не придумали абсолютно безпечних машин для здоров'я людини.

Поділитися з друзями

Ще почитати
Нові коментарі на сайті

Дві роботи завантажені, дві перемоги здобуто )) Вітаю

02.09.2021 11:55

27.08.2021 16:49

Отличная статья,мне очень помогла определиться с выбором монитора,без воды ,все по полочкам!

09.08.2021 17:09

Купил 1660 ti. Карточка На моем 2к мониторе тянет все на максималках. Для работы с 3д графикой тоже хватает с головой.

07.08.2021 20:04
Нове у блозі
Нове у галереї
Денис Онищенко

Jiangnan Courtyard 2

Оцінок: 3
plusplusplusplusplus5
Юлія Галаншина

Palm House

Оцінок: 8
plusplusplusplusplus4.88
Descover Studio

Castle ruins

Оцінок: 10
plusplusplusplusplus4.7
Descover Studio

Autumnal Illinois

Оцінок: 11
plusplusplusplusplus4.91


Ми використовуємо файли cookies щоб покращити наш сайт. Детальнiше Ок
Ваш голос учтен