SSD або HDD – що обрати та які відмінності

time icon 30 грудня, четвер
eye icon 40

Коли справа доходить до порівняння швидкості SSD і HDD, твердотілі накопичувачі явно мають перевагу. Однак історично більш висока вартість гігабайта SSD-сховища означала, що переваги більш високих швидкостей SSD були обмежені декількома програмами, вартість яких могла бути виправдана.

Проте сьогодні різниця у ціні значно скоротилася. А зі значно вищими швидкостями SSD у порівнянні з HDD популярність SSD-накопичувачів, часто званих "флеш-пам'яттю", стрімко зростає. Компанії тепер зосереджені на отриманні кращого флеш-масиву.

SSD проти швидкості та продуктивності HDD

Твердотільні накопичувачі (SSD) швидше за звичайні жорсткі диски (HDD), а також більш надійні і споживають менше енергії. Це означає, що коли справа доходить до вибору між твердотілим накопичувачем або жорстким диском, твердотільні накопичувачі були б краще жорстких дисків у всіх випадках, якби не один факт: твердотільні накопичувачі дорожчі, ніж жорсткі диски, якщо вимірювати вартість гігабайта сховища.

Щоб зрозуміти, чому існує велика різниця між швидкістю SSD та HDD, необхідно розглянути різницю між технологіями SSD та HDD.

SSD проти швидкості та продуктивності HDD

Твердотільні накопичувачі мають значно більшу швидкість читання та записи в порівнянні з жорсткими дисками.

Як працює HDD диск

Жорсткий диск складається з декількох магнітних пластин, що обертаються, на яких зберігаються дані, і декількох головок читання / запису на механічних важелях, які переміщуються по поверхні пластин. Щоб прочитати або записати дані в певному секторі диска, головка повинна переміститися у відповідне положення, а потім почекати, поки сектор не пройде під нею, коли диск обертається.

У цьому режимі роботи є два очевидні джерела затримки:

  • Голові потрібен час, щоб переміститися в потрібне положення, відоме як час пошуку.
  • Існує затримка, коли головка очікує, доки повернеться права частина диска, відома як затримка обертання чи просто затримка.

Час пошуку залежить від того, де головка знаходиться на початку операції і куди вона повинна переміститися, а затримка залежить від положення диска в його циклі, тому для жорсткого диска нормально говорити про середній пошук. час та середня затримка.

Ще одним потенційним джерелом затримки є інтерфейс жорсткого диска, через який дані на дисках передаються на підключений комп'ютер або систему зберігання. Але загальні інтерфейси, такі як SATA і SAS були розроблені з урахуванням продуктивності жорсткого диска, і вони, як правило, не є обмежуючим фактором для швидкості читання і запису жорсткого диска.

SSD проти швидкості та продуктивності HDD

Як працює SSD диск

SSD-накопичувач працює зовсім інакше, ніж HDD. Він використовує твердотільний носій даних, зазвичай NAND (часто відомий як флеш), а дані записуються або зчитуються з контролером NAND, який фактично є мозком пристрою.

У SSD немає змінного часу пошуку або затримки обертання, так як кожна частина SSD може бути доступна за один і той самий час. Але швидкості читання та запису SSD асиметричні: читання даних відбувається дуже швидко, а швидкість запису SSD дещо нижча.

Це з тим, що сховище SSD складається з окремих осередків NAND, які можуть зберігати один (або кілька) біт даних, а групи осередків організовані в сторінки. Нарешті групи сторінок організовані в блоки.

Проблема в тому, що дані не можуть бути записані в осередок, поки вони не будуть спочатку видалені, видаливши будь-яку існуючу інформацію. І хоча дані можна записувати по одній сторінці за раз, їх можна прати тільки цілими блоками за раз. Це означає, що для запису одного біта даних в комірку необхідно скопіювати всі сторінки в блоці, що містить цю комірку в область зберігання, стерти весь блок, а потім записати всі сторінки і новий біт даних назад, до стертого блоку.

SSD проти швидкості та продуктивності HDD

SSD швидше ніж HDD?

Проста відповідь на це питання - так, і причина в тому, що твердотільна природа сховища SSD дає йому величезну перевагу у швидкості в порівнянні з механічною конструкцією сховища HDD із властивими йому затримками.

SSD проти швидкості читання/запису HDD

У скільки разів швидше SSD? Відповідь, звичайно ж, залежить від того, які SSD та HDD ви порівнюєте і що саме порівнюєте. Порівняння швидкості SSD покаже, що швидкість SSD дуже відрізняється.

Але щоб отримати уявлення про різницю у продуктивності, яку могло б розумно показати порівняння швидкості SSD та HDD, стандартний SSD може зчитувати послідовні дані зі швидкістю близько 550 мегабайт на секунду (МБ/с) та записувати їх зі швидкістю 520 МБ/с. В той час як, швидкий жорсткий диск може виконувати послідовні читання та записи зі швидкістю всього 125 Мбіт/с.

Це показує, що різниця між продуктивністю SSD та HDD значна. Відповідь на запитання, наскільки швидше SSD у порівнянні з HDD? Приблизно вчетверо швидше, коли йдеться про швидкість читання SSD та HDD, і трохи менше, коли порівнюється швидкість запису SSD та HDD.

Поділитися з друзями

Ще почитати
Нові коментарі на сайті

Dell действительно сейчас заслуживают отдельной похвалы, качество цветопередачи просто невероятное. Но мне яркость у них не нравится, яркость 300 нит у практически бо

17.11.2021 13:45

Таке враження наче пацан щось кидає)))

17.11.2021 11:30

Тот случай когда вклеенный персонаж не дополняет визуализацию архитектуры а отбирает на себя все внимание зрителя. Архитектурный объект служит фоном этому сюжету

17.11.2021 11:07
Нове у блозі
Хмара тегів
Ми використовуємо файли cookies щоб покращити наш сайт. Детальнiше Ок
Ваш голос учтен